ГОТОВНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ДО ОБРАННЯ ПРОФЕСІЇ І САМОРОЗВИТКУ В ЦАРИНІ ПСИХОЛОГІЇ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.33989/2226-4078.2022.1.252064Ключові слова:
фаховий розвиток, навики спілкуванняАнотація
У статті розглянуто результати аналізу перебігу фахового становлення особистості.
Автор зауважує, що обрання професії буде вдалим лише в тому випадку, коли особистість, яка зорієнтована на удосконалення, враховуватиме три фактори – свої бажання, свої можливості та нужди сфери управління людськими ресурсами в місцевості де вона проживає.
У цій роботі узагальнено теоретичні підходи до питання гармонічного розвитку особистості в поєднанні зі спеціальними теоретичними та прикладними навичками, які набувають у процесі здобуття кваліфікації в період початкового професійного розвитку та підвищення кваліфікації за рахунок виконання необхідних ролей та обов’язків.
Автор наголошує, що фахове становлення, крім необхідності відповідати вимогам визначеної діяльності, повинно розглядатись увзаємозалежності з вирішенням професійних завдань, що неспинно переобтяжуються та підштовхують до опанування новими корисними, своєрідними та унікальними навиками.
Посилання
Buniak, N. A. (2017). Psykholohichna ekspertyza: navch. posib. [Psychological expertise]. Ternopil [in Ukrainian].
Bondarenko, A. F. (1993). Lichnostnoe i professional’noe samoopredelenie otechestvennogo psykchologa-praktyca [Personal and professional self-determination of the domestic practicing psychologist]. Moskovskij psihoterapevticheskij zhurnal, 1, 63-77 [ in Russian].
Maksimenko, S. D. (2006). Genezis sushhestvovanija lichnosti [Genesis of the existence of personality]. Kyiv: KMM [in Russian].
Korol’chuk, M. S. (Ed.). (2018). Psykcholohiy aprofesiinogo samovuznachennia osobystosti [Psychologyof professionalself-determination]. Kyiv: Kyiv torg. econ. un-t [in Ukrainian].
Panok, V. G., & Chepeleva N. V. (Eds.). (2006). Osnovu praktychnoi psykholohiyi [Foundations of practical psychology]. Kyiv: Lubid’ [in Ukrainian].